IRATA Eğitim Gereklilikleri

Eğitim Gereklilikleri

Davranış

Güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için adayların uygunluk ve fiziksel yeteneklerle birlikte doğru davranış sergilemeleri gerekmektedir. Akredite Eğitim Firmaları davranış değerlendirmesinde bulunabilir. İple erişim işi genellikle yüksektedir ve normal yardım mesafesinin uzağındadır, her hangi bir olayın olmaması için sorumluların söylediklerine saygı duyulması gerekmektedir. Akredite Eğitim Firmaları, herhangi bir aday hakkında uygunluk veya davranışı ile ilgili tereddütleri varsa, kursiyeri eğitime almama hakkına sahiptir. Adayların en az 18 yaşında olmaları gerekir.

Tıbbi

Adayların, fiziksel olarak iyi durumda olmaları ve güvenli bir şekilde çalışmalarını engelleyen herhangi bir sakatlık / tıbbi durumdan etkilenmemesi gerekir ve kendi kendilerini sertifikalandırarak herhangi bir tıbbi engelleri olmadığını belgelemeleri gerekir, bu konuda Akredite Eğitim Firması olarak eğitim öncesi size sağlık durum beyan formu doldurmanızı isteyeceğiz. Ülkemizde çok tehlikeli işler kapsamında sağlık raporu alınmış olması ve yüksekte çalışmasında herhangi bir sakınca yoktur ibaresi olması beklenir.

Teori

Yeniden kayıt veya yükseltme eğitimine başvuran adayların mevcut seviyelerine ilişkin pratik ve teorik gereklilikler konusunda yetkin olmaları ve bu düzeyde soruları cevaplayan tüm teknikleri uygulayabilmeleri gerekmektedir.

Mevcut seviyelerinde yetersiz olan kursiyerler için ek eğitim gerekebilir.

İş Deneyimi

Seviye yükselmek isteyen adayların sertifikalarının değerlendirme gününde geçerli olduğundan ve iş kayıt defterlerinde doğru şekilde imzalanmış 1000 çalışma saatinin yanında en az bir yıllık deneyime sahip olduklarından emin olmaları gerekir. (iş kayıt defterleriyle ilgili ayrıntılar için bkz. http://www.owlaq.com/blog-1).

Yenileme veya yükseltme kursuna katılacak teknisyenler, kursun başlangıcında iş kayıt defterlerini OWLAQ’a sunmalıdır. Kayıp iş kayıt defterleri için bizimle iletişime geçiniz. İş kayıt defteri olmayan kursiyerler yükselme eğitimine kabul edilmezler.


Detaylı bilgi info@owlaq.com adresimizden talep edebilirsiniz.

Paylaş